Dámske dlhé páperové kabáty

Dlhý kabát, ktorý je zateplený mäkkým perím, je fantastický izolant. Nadýchané prachové perie vytvára tisíce malých vzduchových vreciek, ktoré zachytávajú teplý vzduch a zadržujú teplo. Zima sa k vám nedostane!

Dámske dlhé páperové kabáty

Dlhý páperový kabát vás dokonale zahreje

Dlhý zimný páperový kabát bude doslova skvostom vo vašom šatníku. K nemu si v treskúcich mrazoch vezmite vysoké čižmy, teplý šál, rukaviceklobúk. Hneď budete za dámu bez toho, aby ste sa museli trápiť v tenkých vrstvách. Pod neho si môžete vziať pokojne aj minisukňu a stále vám bude teplo. Do maxidĺžky sa skrátka zamilujete na prvú šupu.

Náš tip

Ako vybrať zimný kabát?

Lámete si hlavu, čo s doplnkami? Menej je niekedy viac, a to najmä v prípade, že siahnete po skutočne výraznom kúsku v žiarivých odtieňoch.

Maxi dĺžka je sama o sebe výrazná, preto sa týmto pravidlom riaďte aj v prípade, že zvolíte obľúbený nude či čierny dlhý kabát. Jedinými doplnkami, na ktorých si naozaj dajte záležať, sú kabelka a topánky. Budú udávať tón celkovému dojmu.

Ako sa starať o luxusný dlhý páperový kabát?

Aby sa kvalitná páperová výplň po niekoľkých čisteniach nepoškodila, je potrebná šetrná starostlivosť, inak môžete na dlhoročnú službu rovno zabudnúť. Kabát nikdy nestláčajte, perie musí byť našuchorené. Pravidelne impregnujte a nechávajte dobre vyschnúť na ramienku pri izbovej teplote. Aby ste predišli plesniveniu peria, odporúčame čistiť iba v čistiarni!