Dámske vlnené kabáty

Na rozdiel od parky sa vlnený kabát zapína na gombíky a má dve až štyri malé vrecká. Súčasťou je obvykle aj veľký golier, ktorý sa buď nosí hore, alebo ohýba dole a vytvára tak široký otvor okolo krku – ideálny pre vystavenie vašej obľúbenej šatky.

Dámske vlnené kabáty

Vlnené kabáty: kvalita, ktorá vydrží

Niekoho hreje mladosť, niekoho láska. Dámsky vlnený kabát však rozdiely nerobí. Odvedie vernú službu po mnoho rokov, a navyše je nadčasový. Ľahko mu tak odpustíte, že na ňom visí trochu vyššia cenovka. Dajte si však záležať nad výberom univerzálneho strihu a tlmeného odtieňa, aby sa vo vašom šatníku mohol zabývať desiatky rokov. Trefou do čierneho bude šedý vlnený kabát dlhý po kolená.

Náš tip

V chlade zahreje, v teple ochladí

Vlna má tú skvelú vlastnosť, že sa dokáže skvele prispôsobiť teplote.

Je jedno či máte rada skôr dlhý, alebo krátky vlnený kabát, ani jeden vás totiž nenechá na holičkách ako v mraze, tak ani v premenlivom jesennom počasí. To sa hodí najmä v hektický deň, kedy sa potrebujete cítiť nielen upravene, ale najmä príjemne.

V chlade zahreje, v teple ochladí
V chlade zahreje, v teple ochladí
V chlade zahreje, v teple ochladí

Ako nastylovať vlnený kabát?

Béžový či čierny vlnený kabát je skvelou voľbou na cestu do práce aj mestského zhonu. Výborne sa vrství, ale treba nezabúdať na dostatok priestoru pod ním. V zime je viac než žiaduce, aby poňal aj objemnejší sveter či sako. Maximálnu hrejivosť zaisťuje vlnený kabát s kašmírom a ľahko uvoľnený vzhľad zase poskytne dámsky vlnený kabát s kapucňou, rifle a viazacie traperky.