Sukne s vysokým pásom

Sukne s vysokým pásom patria k tým kúskom, ktoré z vás vytiahnu to najlepšie a nikdy nezradia. Kúzlo tkvie v správnom strihu, ktorý padne každej postave bez rozdielu veku, výšky a váhy. Takže hor sa do nakupovania!

Sukne s vysokým pásom

Sukňa s vysokým pásom je trendy záležitosťou

Sukne s vysokým pásom si obľúbili ženy už v 60. rokoch. Niet divu! Dodávajú totiž nezameniteľný punc ženskosti, a to bez ohľadu na telesné proporcie. V puzdrovej alebo áčkovej verzii dokážu zvýrazniť krivky, v maxi variante predĺžiť postavu alebo zakryť nedostatky. Aspoň jedna sukňa s vysokým pásom by tak rozhodne mala patriť k vašej základnej výbave.

Náš tip

Ako nosiť sukne s vysokým pásom?

Aby sukne s vysokým pásom plnili svoj efekt, tričká, tielka a blúzky sa nosia vždy zastrčené dovnútra.

Pre formálnejšie elegantné outfity bude ideálna puzdrová sukňa s vysokým pásom v midi dĺžke. Na neformálne príležitosti sa hodí krátka či mini alebo naopak dlhá vzdušná maxi sukňa s vysokým pásom. Ak chcete ešte viac zdôrazniť krivky, nezabudnite na opasok, napríklad ten s výraznejšou sponou.

Ako nosiť sukne s vysokým pásom?
Ako nosiť sukne s vysokým pásom?
Ako nosiť sukne s vysokým pásom?

Ako vybrať správnu dĺžku sukne?

Dĺžku sukne vyberáme podľa príležitosti a postavy. Čo sa príležitosti týka, formálny odev vyžaduje sukne v dĺžke minimálne po kolená, v ostatných prípadoch si možno dĺžku zvoliť podľa vášho vkusu a potrieb. A aká je tá správna? Pri sukni s vysokým pásom je to pomerne jednoduché - pretože opticky predĺži postavu, nemusíte sa ani pri menšej výške obmedzovať na krátke sukne, ale môžete si dovoliť aj maxi sukňu.