Dlhé sukne

Aby ste vyzerali zvodne a žensky, nemusíte nutne nosiť mini sukne. Dlhá sukňa vám urobí úplne rovnakú službu, a navyše je ďaleko pohodlnejšia a praktickejšia. Na výber je celý rad strihov, krásnych farieb a vzorov, z ktorých si určite vyberiete.

Dlhé sukne

Mini je pasé, tento rok frčí dlhá sukňa!

Tesné minisukne, ktoré občas odhalia viac, než si prajeme, sú tento rok pasé. Teraz naopak frčia dlhé maxi sukne. A ktorú vybrať? Rozviata farebná alebo dlhá džínsová sukňa sa bude výborne hodiť na dovolenku a voľný čas, nežná tylová či plisovaná sukňa je ako stvorená pre pohodové letné rande a púzdrová či áčková dlhá sukňa v neutrálnej farbe je ideálnym letným oblečením do práce.

Náš tip

Dlhá čierna sukňa ako neutrálny základ šatníka

Aká dlhá sukňa by nemala chýbať vo vašom šatníku? Rozhodne neutrálna čierna, s ktorou ľahko vytvoríte rôzne typy outfitov.

Dlhá čierna sukňa v kombinácii s jednoduchou bielou košeľou a lodičkami sa hodí ako formálny outfit do kancelárie. Stačí ale vymeniť bielu košeľu za kvetinový crop top, namiesto lodičiek obuť espadrilky, na hlavu nasadiť klobúk a máte pohodový letný outfit k vode.

Dlhá čierna sukňa ako neutrálny základ šatníka
Dlhá čierna sukňa ako neutrálny základ šatníka
Dlhá čierna sukňa ako neutrálny základ šatníka

Ako nosiť dlhé sukne podľa typu postavy?

Ak ste vyššej a štíhlej postavy, máte vyhrané – sadne vám akákoľvek dlhá sukňa. Maxi sukne sa ale nemusia vzdávať ani ženy, ktorých postava je menšia alebo silnejšia. Pomôžu vám jednoduché triky! Vhodná je napríklad dlhá zavinovacia sukňa alebo sukňa z jemného splývavého materiálu, ktorá nepridá na objeme. Ďalším osvedčeným trikom na predĺženie postavy je vysoký pás a všetky druhy podpätkov.