Menčestrové sukne

Menčestrové sukne sú ideálnou voľbou pre všetky ženy, ktoré majú rady jednoduchý štýl. Využijete ich predovšetkým na jeseň a v zime, kedy ich stačí skombinovať s košeľou, členkovými topánkami a slušivou čiapkou.

Menčestrové sukne

Trochu módneho retra ponúka menčestrová sukňa

Manchester má za sebou už dlhú históriu módnych vzostupov a pádov, pre jeho pevnosť a trvanlivosť sa však hneď tak zo širšieho povedomia nevytratí. Látka, ktorá pôvodne slúžila predovšetkým na šitie pracovných odevov, sa neskôr stala výsadou akademikov a neodmysliteľne si ju pamätáme ako základný módny prvok outfitov zo 70. rokov. Ide o veľmi osobitý materiál, ktorý si však zaslúži svoje miesto v každom ženskom šatníku.

Náš tip

Nie je menčester ako menčester

Cielený retro dojem dosiahnete s pomocou zemitých tónov a rozvážneho výberu štruktúry. Béžová, hnedá, čierna alebo zelená sukňa s gombíkmi či zipsom dodá každému outfitu ten správny vintage šmrnc, najmä v kombinácii s kožou a džersejom.

Pokiaľ nepatríte k módnym odvážlivcom, vydajte sa radšej po ceste istoty a zvoľte čo najjemnejšiu štruktúru materiálu.

Nie je menčester ako menčester
Nie je menčester ako menčester
Nie je menčester ako menčester

Ako nosiť menčestrovú sukňu?

Ste beznádejne zamilovaná do laclu? Potom vám rozhodne nesme chýbať  menčestrová sukňa s trakmi, ktorá vytvára ten správny rozverne-školácky dojem. S pribúdajúcimi sviečkami na narodeninovej torte stavte ale radšej na puzdrovú menčestrovú sukňu ku kolenám a tenký rolák, táto kombinácia je vždy trefou do čierneho.